گزارش

اصلاح طلبان در هفته گذشته با حرکتی سازمان یافته قبل از انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران سعی در القای این داشتند که شهرداری تهران به برخی از افراد زمین هایی با تخفیف های ویژه  واگذار کرده تا مقاصد سیاسی خود را دنبال کنند.

به گزارش نجوا، در همین راستا از ظرفیت نمایندگان اصلاح طلب تندرو مجلس هم استفاده و موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مطرح شد.

این طرح به امضای 21 نماینده اصلاح طلب مجلس رسیده که 15 نماینده تهران آنرا امضا کردند اما محمدرضا عارف نماینده تهران و لیدر جریان اصلاحات و رئیس فراکسیون امید (اصلاح طلب) این طرح را امضا نکرد.

همچنین نام برخی از نماینده های شاخص اصلاح طلب همچون علیرضا محجوب که سابقه چندین دوره نمایندگی مجلس را دارند در بین امضا کنندگان این طرح مشاهده نمی شود.

محجوب که سابقه 12 سال نمایندگی دارد و در مجلس دهم هم از لیست اصلاح طلبان به مجلس راه یافت، این طرح را امضا نکرد.

بر اساس شنیده های خبرنگار ما اتاق فکر اصلاح طلبان تندرو نتوانست نمایندگان میانه روی اصلاح طلب را برای امضای طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران قانع کند. چرا که مشاهده اسامی امضا کنندگان این طرح از سوی اصلاح طلبان نشان می دهد نام بیش از نیمی از آنها در پای حمایت از این طرح خالی است و به نوعی می دانند این طرح سرانجامی ندارد.

بر اساس گزارش خبرنگار ما از میان 30 نماینده اصلح طلب تهران، محمود صادقی- سید فرید موسوی- محمدرضا نجفی- فاطمه سعیدی- فریده اولادقباد- محمد جواد فتحی- احمد مازنی- طیبه سیاوشی- پروانه سلحشوری- سهیلا جلودارزاده- سیده فاطمه ذوالقدر- محمدرضا بادامچی - مصطفی کواکبیان- غلامرضا حیدری و عبدالرضا هاشم زائی 15 نماینده ای هستند که این طرح را امضا کردند.

از نمایندگان شهرستان های اصلاح طلب نیز هاعبدالکریم حسین زاده نماینده اشنویه، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، علیم یارمحمد  نماینده زاهدان، نعیم امینی فرد نماینده ایرانشهر، علی اکبری نماینده شیراز و محمد کاظمی نماینده ملایر این طرح را امضا کردند.

با مشاهده اسامی امضا کننده این طرح مشخص می شود که اکثر امضا کنندگان این طرح، نماینده های تازه کار بوده و هیچ سابقه نمایندگی در مجلس ندارند.

این طرح در حالی از سوی برخی نمایندگان تندرو اصلاح طلب مطرح شده که شهرداری زیر نظر شورای شهر است و تا کنون سابقه نداشته که مجلس از شهرداری تحقیق و تفحص کند.

همچمین فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با این طرح مخالف است.

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و رئیس، یوناتن بت کلیا نماینده اقلیت دینی آشوریان و کلدانی و نائب رئیس، صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر و نمین و سخنگوی فراکسیون در مصاحبه های جداگانه از مخالفت های خود با این طرح تحقیق و تفحص سخن گفتند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر