گزارش

ترديدي نيست كه اگر مدافعان حرم به سوريه نرفته بودند امروز حرم‌هاي مقدس حضرت رقيه و حضرت زينب سلام ا... عليهما هم مانند قبور حجربن عدي و... به ويرانه‌اي تبديل شده بودند و از اين شكوه و عظمتي كه امروز دارند خبري نبود. و باز در اين ترديدي نيست كه آن‌ها پس از فتح سوريه در آن جا متوقف نمي‌شدند و به سمت عراق و لبنان سرازير مي‌شدند؛ در لبنان با همكاري اسرائيل كه اين روزها عربستان اتحاد خودش را با آن اعلام كرده شيعيان جنوب لبنان را قتل عام مي‌كردند و سپس مجاهدان مظلوم فلسطين را درغزه و كرانه باختري تحت محاصره قرار مي‌دادند و مساله فلسطين به دست تكفيري‌هاي مزدور استكبار خاتمه مي‌يافت. از سوي ديگر نقشه دشمن اين است كه پس از تصرف سوريه به سوي عراق سرازير شوند و در يك اتحاد استراتژيك با داعش، شهرهاي شيعه نشين و مقدس كربلا و... را در معرض تاخت و تاز قرار دهند و يك بار ديگر حرم‌هاي مقدس را تخريب كنند. بي اگر مدافعان حرم به جبهه شام و عراق نرفته بودند امروز چه بسا دشمن تكفيري در مرزهاي ايران مستقر بود و جنگ‌هاي نيابتي در مرزهاي عراق و تركيه و افغانستان و پاكستان جريان مي‌يافت و از امنيت كنوني در درون ايران خبري نبود. از اين رو بايد قدردان همه رزمندگان مدافع حرم باشيم و دست يكايك آن‌ها را از راه دور ببوسيم و براي شهداي عزيز مدافع حرم طلب علو درجات كنيم و قدوم خانواده‌هاي آنان را كه چشم و چراغ اين ملتند بر ديدگانمان بگذاريم.
 
مع الاسف برخي كه در دوران دفاع مقدس نيز جزو مسأله‌داران عرصه سياسي و نظامي بودند و به جاي حمله به دشمن، در نقش ستون پنجم، سعي در تضعيف جبهه خودي مي‌كردند و با تبليغات مسمومشان جبهه خودي را مي‌شكستند؛ امروز نيز با قلم‌هاي مسمومشان همان گونه عمل مي‌كنند! از يك سو نشريه حريم امام، كه بايد حرمت انديشه‌هاي امام(ره) را نگه دارد و از آن صيانت كند در اين شرايط حساس به جاي تقويت جبهه مقاومت، با ترتيب دادن مصاحبه‌هايي با برخي اشخاص، در بودن حرم حضرت زينب(س) ترديد ايجاد مي‌كند و در نتيجه خواننده را به اين تئوري مي‌رساند كه مدافع حرم بودن، ديگر معنا ندارد. و از سوي ديگر برخي سايت‌هاي وابسته به جريان به اصطلاح اصلاحات، با پخش مراسم رقص مختلط و ميگساري عده‌اي و طرح اين ادعا كه اين تصاوير مربوط به 10 كيلومتري خطوط مقدم دمشق از بي تفاوتي آن‌ها نسبت به دفاع از شهر و ديارشان مي‌نويسند. نتيجه عملكرد اين سايت‌ها و نشريات اين است كه جوانان حزب اللهي را از رفتن به جبهه مقاومت، سست و جبهه دشمن را تقويت مي‌كند.
 
بايد به اين نكته مهم توجه كرد كه اين قلم‌ها هماهنگ با سلاح‌هاي اهدايي امريكا به تكفيري‌ها، عمل مي‌كند. بزرگان ما بايد مراقب باشند كه اين گونه نشريات از آن‌ها سوء استفاده نكنند. امروز مساله جهان تشيع، وجود قبر مطهر حضرت زينب(س) در شام يا مصر نيست؛ هزاران مساله وجود دارد كه در باره آن به تحقيق بنشينيم. حتي به فرض كه حرم حضرت در شام نباشد و جوانان براي دفاع از حرم نروند، به قول يكي از علماي بزرگ عراق، بي ترديد حضور در جبهه سوريه و عراق، دفاع از اصل اسلام است نه دفاع از حرم كه با تشكيك در آن، مدافعان حرم را سست كنند. به عبارت ديگر، مدافعان حرم همان مدافعان از اصل اسلام هستند. اگر امروز مدافعان جبهه مقاومت در برابر پيشرفت تكفيري‌ها نايستند، دشمن با اين جنگ‌هاي نيابتي چيزي از اسلام ناب باقي نخواهد گذاشت.

قاسم روانبخش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر