گزارش

 روز گذشته خبری به نقل از رویترز اعلام شد مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا شرکت هواپیمایی آسمان را از پرواز در حوزه این اتحادیه به واسطه آنچه که نگرانی‌های ایمنی پرواز خوانده‌اند، منع کرده است.

طبق تحلیل رویترز این اقدام اتحادیه اروپا ضربه‌ای به ایران بوده است که در حال خرید هواپیمای جدید برای نوسازی ناوگان فرسوده خود پس از لغو تحریم‌های غرب علیه این کشور است.

بنابر این گزارش کمیسیون اروپا روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت هواپیمایی آسمان به لیست ایمنی پروازهای اتحادیه اروپا اضافه شده است که این فهرست شامل شرکت‌های هواپیمایی است که استانداردهای بین‌المللی را رعایت نمی‌کند.

طبق اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی آسمان این شرکت هواپیمایی تاکنون پروازی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نداشته است و هم اکنون نیز برنامه‌ای برای انجام پروازها به این کشورها ندارد.

در ادامه این اطلاعیه شرکت هواپیمایی آسمان آمده است: در آینده هر گاه که قرار باشد این کشورها در مقاصد پروازی هواپیمایی آسمان قرار گیرند الزامات و استانداردهای اروپا رعایت خواهد شد و مجوزهای لازم اخذ می‌شود.

در پایان این اطلاعیه آمده است: هم اکنون شرکت هواپیمایی آسمان تحت استانداردهای ایمنی و نظارت سازمان هواپیمایی کشور جمهوری اسلامی ایران پروازهای خود را انجام می‌دهد.

بنابراین گزارش با وجود امضای توافقنامه برجام اتحادیه اروپا سعی می‌کند به هر طریقی موضوع تحریم‌های صنعت حمل و نقل هواپیمایی ایران را زنده کند که این مساله می‌تواند یکی از مصادیق نقض برجام محسوب شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر