گزارش

به گزارش نجوانیوز دکترمحمود اسلامیان متولد 1335 و دارای دکتری مدیریت صنعتی از دانشگاه ویکتوریا کانادا و لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه علم و صنعت ایران از کاندیداهای اتاق بازرگانی اصفهان است. این کاندیدای شاخص اتاق بازرگانی اصفهان دارای سوابق زیر است:

– مدیر صندوق بازنشستگی کشوری
– نائب رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
– عضو هیات رئیسه و خزانه دار اتاق بازرگانی ایران
– استاندار چهارمحال و بختیاری پس از پایان جنگ تحمیلی
– احداث واحد هایی چون دانشگاه دولتی شهرکرد ، قطب های صنعتی ، فرودگاه ، هتل و…. در شهرکرد
– مدیر شرکت ذوب آهن اصفهان و طراحی اولین توسعه بزرگ آن شرکت ( خطوط کوره بلند سوم ) در سال 1376
– مدیر شرکت مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و احداث اولین مرکز تولید اقتصادی فولاد کشوربا اجرای 38 طرح بزرگ
– ابداع طرح گالوانیزه اتومبیل
– کسب عنوان صادرکننده نمونه ملی در سه نوبت مختلف
– بنیان گذار انجمن تولید کنندگان فولاد کشور
– موسس چندین اتاق بازرگانی در استان های کشور طی 4 سال گذشته
– عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان اصفهان
– مدافع تولید و کارآفرینان کشور و نیز مشاور امور اقتصادی استان

اسلامیان ریاست اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اصفهان را در دوره ششم به عهده داشت و در کارنامه کاری وی سوابقی همچون مدیرعاملی مجتمع فولاد مبارکه و شرکت ملی ذوب‌آهن ایران و عضو مؤسس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به چشم می‌خورد.در ادامه مشروح مصاحبه با دکتر اسلامیان آمده است:

هیچ نظارتی بر روی وصولی‌های اتاق بازرگانی وجود نداشته است

این فعال اقتصادی هم‌اکنون عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و اصفهان و همچنین عضو مجمع تشکل‌های اقتصادی اصفهان در فعالیت‌های بازرگانی است.
محمود اسلامیان می‌گوید: عمده درآمدهای اتاق بازرگانی ایران از محل سه در هزار و یک در هزار بوده و ‌مشکل عمده و اصلی در سال 90 عدم نظم و ساماندهی در این حوزه بوده است و این از آن جهت است که هیچ نظارتی بر روی وصولی‌های اتاق بازرگانی وجود نداشته است.
وی با اشاره به حسابرسی‌های اتاق بازرگانی افزود: در ابتدای دوره هفتم، هیچ‌یک از اتاق‌های بازرگانی حسابرسی رسمی نشده‌اند، که در این زمان تصمیم گرفته شد، حسابرسی رسمی صورت بگیرد تا روابط مالی اتاق بازرگانی ایران با اتاق‌های سراسر کشور شفاف و منبع موثقی برای رجوع به وجود آید.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه حسابرسی اتاق بازرگانی را عامل واقعی‌سازی روند مالی اتاق بازرگانی است، ادامه داد: تا قبل از اجرای برنامه حسابرسی بالغ بر 7 میلیارد و 300 میلیون تومان کسری بودجه داشته‌ایم که به تدریج با اجرایی شدن سیستم مذکور این میزان کاهش یافته است.


دادگاه‌های ویژه اقتصادی در همه استان‌ها تشکیل می‌شود.
وی با اشاره به بازسازی اتاق‌های بازرگانی در سراسر کشور ادامه داد: ساخت و بازسازی ساختمان اتاق‌ها در سراسر کشور از جمله اقدامات مهمی بوده ‌است که در طول این 4 سال صورت گرفته و در این زمینه اتاق بازرگانی ایران بودجه مشخصی را صرف کرده است.
اسلامیان با اشاره به عملکرد دوره هفتم اتاق بازرگانی ایران پرداخت و تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری و تلاش هیئت رئیسه و همه اعضای هیئت نمایندگان، قدم‌های مؤثری در این دوره برداشته شد، از جمله تشکیل دادگاه‌های ویژه اقتصادی در همه استان‌های کشور و ایجاد ارتباط تعریف شده‌ای بین قوه قضائیه و اتاق بازرگانی ایران بوده که به زودی نهایی می‌شود.

لزوم برطرف نمودن مشکلات بزرگترین قطب صنعتی کشور 

وی با بیان اینکه انتخابات اتاق بازرگانی از اهمیت زیادی برخوردار است عنوان کرد: نیاز است همه فعالان اقتصادی احساس مسئولیت کنند و در انتخابات اتاق بازرگانی حضور فعال داشته باشند، وی افزود: استان اصفهان بعد از جدا شدن کرج ار تهران به عنوان بزرگ‌ترین قطب صنعتی کشور شناخته می‌شود و لازم است مشکلات آن برطرف شود.

عضو هیات رئیسه و خزانه دار اتاق ایران اضافه کرد: با انسجام و هم‌دلی می‌توان مشکلات را کاهش داد، جوانان بسیار زیادی داریم که منتظر شغلی مناسب هستند، اگر شغلی مناسب برای آنها ایجاد شود بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود و جوانان این کشور به آرامش خواهند رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر