گزارش

به گزارش نجوا مهدی جمالی‌نژاد در مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیک و بازی‌‌های آسیایی ورزش اصفهان که به همت بازارهای روز کوثر سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: به‌هنگام تنظیم سند توسعه ورزش شهر اصفهان به‌نوعی برای ورزش شهر اصفهان تعیین تکلیف کردیم و تقسیم کار صورت گرفت.
وی گفت: شهرداری‌ها وظابف ذاتی و تعریف شده خود را دارند که این وظایف بیشتر در بحث سخت‌افزاری از جمله توسعه معابر، جمع‌آوری زباله، پسماند و غیره است.
جمالی‌نژاد ادامه داد: با توجه به اینکه دستگاه‌های مختلف و متولی به نوعی در امر وظایف مربوط به حوزه خود کوتاهی کردند، شهرداری اصفهان تلاش کرد یک‌سری از وظایف دستگاه‌های دیگر را متقبل شود.
شهردار اصفهان بیان کرد: برای اینکه مسایل کاری در حوزه‌های مختلف تفکیک شود و شهرداری‌ها مشخصاً کارهای مشخص شده‌ای را انجام دهند، ورزش همگانی به شهرداری و ورزش‌های رزمی و قهرمانی به اداره تربیت‌بدنی استان اصفهان واگذار شد.
وی اضافه کرد: اخیراً شهرداری اصفهان سازمان ورزش شهرداری را راه‌اندازی کرد و در حوزه ورزش همگانی اقدامات بسیار خوبی کلید خورد و در حال انجام است. در حوزه ورزش قهرمانی هم که وظیفه شهرداری نیست باز هم شهرداری اصفهان در این عرصه نیز حضور داشت.
جمالی‌نژاد با بیان این که طی سه سال اخیر اصفهان پایتخت ورزش‌های پهلوانی کشور شده که این موضوع لقب بسیار سختی است که باید از این عنوان و جایگاه حفاظت کنیم اظهارداشت:حضور قهرمانان امروز، نشان‌دهنده این موضوع است که ما توانستیم در این عرصه موفق باشیم. کسانی‌که در حوزه ورزش قهرمانی افتخارآفرینی می‌کنند تبدیل به سرمایه‌های نمادین برای شهر و کشور می‌شوند که این موضوع وظیفه آن‌ها را دوچندان می‌کند و باید این سرمایه‌ها برای شهر و کشورمان ماندگار باشند و مهم است که قهرمانان به‌غیر از بحث قهرمانی که دنبال می‌کنند سعی کنند در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرشان نیز نقش‌آفرینی کنند و از این سرمایه‎‌های نمادین برای شهر و کشور نگه‌داری کنند.
وی گفت: یقیناً ورزش‌های قهرمانی می‌تواند باعث خلق ابتکارات و تبلیغ هویت ملی و مذهبی ما باشد.
جمالی‌نژاد عنوان کرد: برای ما مهم است که قهرمانی با اخلاق، معرفت و منش پهلوانی همراه شود.
شهردار اصفهان اظهار کرد: برای اینکه شهرداری اصفهان احساسی و ناعادلانه عمل نکرده باشد، برنامه‌ریزی کرد تا لایحه‌ای برای حمایت از قهرمانان و پهلوانان تنظیم شود و به شورای اسلامی شهر اصفهان داده شود.
وی افزود: در حوزه تجارت، بحث برند‌سازی بسیار مهم است. چندین سال است که فروشگاه‌های کوثر در اصفهان خوش‌نام بوده و جای خود را باز کرده است و در یک فضای پر رقابتی در شهر فعالیت می‌کنند. حفظ این برند از ایجاد آن بسیار مهم‌تر است و باید در جهت توسعه و ارتقای این برند کار کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر