گزارش

به گزارش نجوا مهدی جمالی نژاد با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «اینجا اصفهان» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و روز کارمند اظهار کرد: وقتی مردم خادمین خود را از خود بدانند و مدیران شهری نیز همین حس را نسبت به شهروندان داشته باشند دیگر کار و فعالیت برای مردم خستگی نخواهد داشت که این مسئله در شهرداری اصفهان به خوبی مشهود است.
وی افزود: نهضت پاسخگویی در مدیریت شهری بی نظیر است والبته این مسئله در روزهای پایانی هفته بیشتر قوت می گیرد. سه شنبه ها شورای معاونین به صورت هفتگی در مناطق 15 گانه تشکیل می شود.
چهارشنبه ها افتتاح پروژه های مناطق را داریم که شهر را به کارگاهی عظیم تبدیل کرده است و پنج شنبه ها نیز در ملاقات های مردمی به پای درد و دل شهروندان در مناطق مختلف می نشینیم.
شهردار اصفهان تصریح کرد: در زیر زمین شهر ولوله ای از کارهای عمرانی برپاست. بعد از 53 سال شاهد شروع به کار فاز اول قطار شهری اصفهان بودیم و طی چند روز آینده نیز چند ایستگاه دیگر آن با حضور معاون اول ریاست جمهوری به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی برنامه های شهری، شهرداری اصفهان خود را نهادی چند بعدی می داند و هم اکنون نیز در حوزه های مختلف ورود پیدا کرده و به خوبی به فعالیت پرداخته است.
شهردار اصفهان بیان کرد: 1083 پروژه فعال عمرانی برای شهر تعریف شده که اصفهان را در حوزه های مختلفی همچون ترافیک، عمران و فرهنگ پیشگام کرده است.
جمالی نژاد با اشاره به گستردگی پروژه میدان استقلال بیان کرد:10 پروژه در قالب این ابر پروژه طراحی شده که باتوجه با همجواری با محیط های علمی و تحقیقاتی درگاه ورودی علمی شهر نام گرفته است. برای همه ورودی های دیگر شهر نیز برنامه های ویژه ای همانند این پروژه و نام هایی در خور آن ها در نظر گرفته شده است.
وی افزود: شعار ما در مدیریت شهری این است که اصفهان 1400 را ببینید چرا که این برنامه را نقطه اوج برنامه های شهری می دانیم که شهروندان با اجرای آنها می توانند به آرزوی های دیرینه خود برسند.
شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: برنامه های مدیریت شهری در اصفهان نه تنها ملی شده بلکه قابلیت جهانی شدن پیدا کرده اند و نقش الگوسازی شهرداری این شهر برای دیگر نقاط کشور بی بدیل است. همانطور که در خبرها آمده سه شنبه های بدون خودرو در تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور در حال اجرا شدن است و به سمت فراگیری جهانی می رود.
وی ادامه داد: پمپ بنزین های سبک از دیگر پروژه هایی بودند که هم با استقبال شهروندان و هم مدیران شهری کشور قرار گرفته اند که گرچه قرار بود در ابتدا 50 دستگاه از این پمپ ها در سطح شهر نصب شوند اما هم اکنون تعداد آن ها از این عدد بسیار بالا تر است.
جمالی نژاد با اشاره به سفر وزیر ارتباطات به اصفهان تاکید کرد: تحقق شهر هوشمند بسیاری از معضلات شهری همچون ترافیک و آلودگی هوا را مرتفع می کند که در همین راستا تفاهم نامه ای با وزارت ارتباطات بسته شد. لازم به ذکر است هفته پیش نیز اصفهان در بین شهرهای هوشمند به عنوان شهر پایلوت نمونه انتخاب شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی اولین دستگاهی که نسبت به این مسئله ورود پیدا کرد شهرداری اصفهان بود که در این راستا قرارگاه اقتصاد مقاومتی را تشکیل داد و در همین رابطه، هزینه ها و در آمدهای پایدار را مورد توجه قرار داد.
شهردار اصفهان در پایان بیان کرد: پیش از این هموراه برای مسائلی همچون دریافت پروانه ساخت و ساز دغدغه های زیادی وجود داشت که با ایجاد سیستم مکانیزه در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان این مسئله حل شده و معاونت مالی و اداری نیز در حوزه درآمدهای پایدار فعالیت های خوبی داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر