گزارش

مجتبی فراهانی با اشاره به اینکه از 15 اسفند ماه سال گذشته تا امروز حدود 421 هزار بازرسی از سطح بازار در بخش کالاها و خدمات ایام نوروز انجام شده است، اظهارداشت: از این میزان بازرسی 29 هزار مورد پرونده به تعزیرات برای صدور حکم ارسال شده است.

وی با بیان اینکه این حجم از بازرسی‌ها مجزای وظایف نظارتی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان برای مدیریت بازار کالاهای مصرف مردم بوده است، افزود: یک ستاد راهبردی و نظارتی با مسئولیت رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و مشارکت اتاق اصناف هم تشکیل شده است.

معاون بازرسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: 4 هزار و 100 مورد گشت مشترک هم با سازمان غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی، پلیس راهور، استانداری ها و سازمان استاندارد هم در سطح کشور انجام شده است.

فراهانی با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل شهری و بین شهری 6 هزار و 430 مورد بازرسی انجام شده است، تصریح کرد: از این تعداد 153 مورد پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی افزود: در بخش شیرینی و خشکبار هم 22 هزار بازرسی صورت گرفته که هزار و 961 پرونده برای صدور حکم به تعزیرات ارسال شده اند.

معاون بازرسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان به بیان برخی از تقلبات در فروش شیرینی‌های تازه پرداخت و گفت: مردم باید برای شیرینی تازه پول پرداخت کنند اما برخی از شیرینی فروشی‌ها با تقلب هایی هزینه زیادی را از مردم دریافت می‌کنند که این موضوع تخلف است

فراهانی با اشاره به اینکه در حوزه مواد پروتئینی از جمله گوشت مرغ 28 هزار و 400 مورد بازرسی و 1700 پرونده برای صدور حکم به مراجع مربوطه ارسال شده اند، تصریح کرد: در بخش پوشاک هم58 هزار مورد بازرسی و 6 هزار و 700 پرونده تشکیل شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر