گزارش

به گزارش نجوا، پس از آن که بانک مرکزي ژاپن درباره تورم صفر هشدار داد، ين تحت فشار قرار گرفت.

بر اساس اين گزارش، در بازار توکيو هر دلار در مقابل 121 مميز 43 ين داد و ستد شد. اين در حالي است که عصر روز دوشنبه در بازار نيويورک هر دلار در مقابل 121 مميز 35 ين معامله شده بود.

هر يورو نيز در بازار توکيو در مقابل يک مميز 570 دلار  معامله شد. در بازار نيويورک هر يورو در مقابل يک مميز 565 دلار داد و ستد شده بود.

هر يورو همچنين در مقابل 128 مميز 37 ين معامله شد. بانک مرکزي ژاپن روز سه شنبه اعلام کرد کاهش بهاي انرژي مي تواند سبب به صفر رسيدن تورم شود که اين موضوع ضربه اي ديگر به تلاش‌هاي توکيو در بهبود اوضاع اقتصادي محسوب مي‌شود.

بانک مرکزي ژاپن پس از پايان نشست دو روزه خود در بيانيه‌اي اعلام کرد:« احتمالا شاخص بهاي مصرف کننده در زمان کنوني صفر است که علت آن نيز تأثيرات ناشي از کاهش بهاي انرژي است.»

به گزارش خبرگزاري فرانسه از توکيو، آمار منتشر شده از سوي بانک مرکزي آمريکا در روز دوشنبه نشان مي‌دهد توليدات صنعتي اين کشور پس از دو ماه پي در پي کاهش، در ماه فوريه با افزايش نسبي رو به رو شد و تنها طي سرماي غير عادي زمستان و افزايش تقاضا با افزايش همراه شد.

اين در حالي است که بانک مرکزي آمريکا قرار است از روز سه شنبه نشست دو روزه خود را درباره سياست‌هايش آغاز کند. پيش بيني مي‌شود بانک مرکزي آمريکا تصميم به افزايش نرخ بهره از ماه ژوئن به سبب بهبود اوضاع اشتغال در اين کشور بگيرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبر